מצב טיסה #131

מצב טיסה 131

 • המוזיקאית הניו-זילנדית נדיה ריד בדרך להוציא את אלבומה Out of My Province. על ההפקה אמונים טרי פולארד (Foxygen) ומת’יו אי. וויאט. פתחנו את התכנית עם Get the Devil Out השיר שיחתום את האלבום שיראה אור ב-6 במרץ.

 • השבוע הלך לעולמו בגיל 75 המוזיקאי כריס דארו (Chris Darrow), מולטי אינסטרומנטליסט ומייסד להקת קליידוסקופ (האמריקאית). דארו הקליט עם מוזיקאים כמו, ג’יימס טיילור, לינדה רונסטאדט, Nitty Gritty Dirt Band וגם עם לאונרד כהן (אפשר לשמוע את הכינר שלו ב-So Long, Marianne). שמענו בתכנית שני שירים לזכרו: את המחווה של קליידוסקופ ל-Man of Constant Sorrow ואת Move On Down the Line מתוך אלבום הסולו הראשון שלו, Artist Proof שראה אור ב-1972.

 • כמה אירועים שכולם מתחברים לבנד: השבוע ציינו עשר שנים למותו של המוזיקאי בובי צ’ארלס שהגיע לעיירה בתחילת שנות השבעים. את אלבום הבכורה שלו מ-1972 הפיק ריק דנאקו וגם חברים נוספים מהבנד משתתפים בו. צ’ארלס אף התארח במופע הפרידה של הבנד – הוואלס האחרון. השבוע גם יצא הטריילר לסרט הדוקומנטרי החדש על הבנד, Once Were Brothers שיראה אור ב-21 בפברואר. בטריילר משתתפים ברוס ספרינגסטין, אריק קלפטון ומרטין סקורסזה. בשבוע הבא אקדיש תכנית מיוחדת בספיישל של חצות לואן מוריסון במלאת 50 שנה ל-Moondance האלבום שנולד בתקופה שבה הוא עבר לגור בוודסטוק בעקבות דילן והבנד. שמענו בתכנית את Brand New Day השיר שמוריסון כתב אחרי ששמע ברדיו את אלבום הבכורה של הבנד, Music From Big Pink.

 • Real Estate חוזרים! האלבום האחרון שלהם In Mind יצא ב-2017 והיה אחד מאלבומי השנה שלי ושמענו אותו לא מעט במצב טיסה. The Main Thing, האלבום החמישי שלהם יראה אור ב-28 בפברואר. הנה הסינגל הראשון מתוכו.

 • השבוע קיבלנו בהפתעה אלבום חדש מבית היוצר של תומר ישעיהו. את “מנואלה” הוא מגדיר כמעין “טיול מסיב לעולם שנע בין מדינות, ערים וזירות שונות ומשונות”. באלבום החדש הוא מארח את יעל שושנה כהן (לולה מארש) מגי היקרי וגם את דניאלה ספטור בשיר “בוקר טוב” שחותם את האלבום.
  ישעיהו יופיע ב-1 בפברואר בבארבי.

 • בקרוב תראה אור הוצאה מחודשת לאלבום השני של להקת הפולק-פסיכדליה, Espers. האלבום The Weed Tree יצא במקור ב-2005. חתמנו את השעה הראשונה של התכנית עם הביצוע שלהם ל-Flaming Telepaths של Blue Öyster Cult.

 • הג’אזיסט והמולטי-אינסטרומנטליסט, ג’ף פרקר, חבר להקת Tortoise בדרך לאלבום סולו חדש בלייבל International Anthem. פתחנו את השעה השנייה עם Go Away הסינגל הראשון מהאלבום Suite for Max Brown שיצא בקרוב. בשיר מתארח המתופף מקייה מקרייבן (Makaya McCraven).

 • סינגל שני ל-Khruangbin ולאון ברדיג’ס לקראת ה-EP המשותף שלהם, Texas Sun שיראה אור ב-7 בפברואר.

 • הרכב הFאנק-ג’אז הקנדי Badge Époque Ensemble נקרא על שם השיר Badge של Cream, שכתבו אריק קלטפון וג’ורג’ הריסון. באי.פי Nature, Man & Woman שהם הוציאו לקראת סוף השנה אפשר לשמוע מעין מחווה אינסטרומנטלית לשיר הזה – 14 וחצי דקות מלאות בג’אמים ובגרוב טוב.

Tracklist:
1. Nadia Reid – Get the Devil Out
2. Bonnie “Prince” Billy – In Good Faith
3. Kaleidoscope – Man of Constant Sorrow
4. Chris Darrow – Move On Down The Line
5. Bobby Charles – I Must Be in a Good Place Now
6. The Band – It Makes No Difference
7. Van Morrison – Brand New Day – Take 7
8. The Hanging Stars – I Will Please You
9. Real Estate – Paper Cup
10. תומר ישעיהו ודניאלה ספקטור – בוקר טוב
11. Big Thief – Cattails
12. Espers – Flaming Telepaths
13. Jeff Parker – Go Away
14. Khruangbin – C-Side
15. L’éclair – Homo Sapiens
16. Barney McAll – Precious Energy – Homage to Leon Thomas and Pharoah Sanders
17. Pharoah Sanders – Love Is Here : Part 2 (Live in Paris, 1975)
18. Leon Thomas – Song for My Father
19. Julien Gasc – La trêve internationale
20. The Sorcerers – People of the Forest
21. Karl Hector – Mellow – Version
22. Badge Époque Ensemble – Badge Theme
23. Ann Peebles – Until You Came into My Life

Photo by Z S on Unsplash

Facebook
Twitter
SOCIALICON
SOCIALICON
SOCIALICON
YouTube
INSTAGRAM
Soundcloud
SOCIALICON
SOCIALICON

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *